Hypnotizačné fantazijné techniky


Venované novodobým vizionárom.

Kontrastne k vecnej formálnej hypnotizácii zameranej hlavne na motorické sugescie, nám umožňujú fantazijné techniky extrémnym spôsobom využiť neuveriteľnú kapacitu ľudskej fantázie a predstavivosti. V bežnej hypnotizérskej praxi sa používa štandardný postup: fixácia, relaxácia, uspávacie počítanie, fantazijná technika. Pri reinkarnačnej hypnóze sa ďalej pokračuje regresom do detstva a minulých životov. V podstate nám dávajú fantazijné techniky najväčšie spektrum možností využitia hypnózy. Nepoužíva sa nejaký striktne naučený postup, ale hypnotizér má veľký priestor pre improvizáciu. Napriek tomu existujú fantazijné techniky, ktoré je možné v improvizovanej forme opakovane použiť. Napríklad téma "Let na obláčiku", alebo príjemná pohoda na pláži pri jazierku, alebo letná pohoda na lúke pri jazierku. Ďalej je zaujímavá téma východ, alebo západ slnka. Ďalej je možné použiť najrôznejšie rozprávkové až naivné techniky, ktoré majú úspech paradoxne hlavne u tých skôr narodených. Štandardne sa stáva, že klient má z prvej hypnózy obavy a preto je dobré, aby hypnotizér zvolil veľmi príjemnú fantazijnú techniku, aby mal hypnotizovaný z hypnózy naopak veľmi dobrý dojem.

Bizarnejšie fantazijné techniky sú z oblasti sci-fi, hypnotizovaný môže vidieť UFO, prípadne iné svety, ale tieto techniky sa bežne nepoužívajú. Zaujímavosť môže nastať pri fantazijnej technike, pri ktorej si hypnotizovaný predstavuje farby dúhy, vo svojich predstavách môže vidieť krásne farby, ktoré sa nevyskytujú na Zemi, to sme sa dostali už aj k psychotronike. Pri nácviku telepatických schopností sa tiež pri navodzovaní hypnózy používajú fantazijné techniky. Extrémnou formou fantazijnej techniky je hypnotická virtuálna realita. Pričom tí hypnabilnejší prežívajú sugerované predstavy všetkými zmyslami. Napríklad pri rozprávkovej hypnóze reálne vidia rozprávkovú záhradu, cítia vôňu rozprávkových kvetín, chuť rozprávkového ovocia atď. Hypnotizovaný môže lietať, alebo chodiť po vode. Ďalej sú fantazijné techniky, ktoré ponechávajú určitú voľnosť v konaní: môžete riadiť raketu, alebo v rozprávkovej forme použiť čarovnú paličku na ľubovoľné prečarovanie okolitých predmetov... teda krááása.

Celkom dobre si viem predstaviť aj vízie filmového matrixu. Ono to s tou ľudskou predstavivosťou je oveľa zložitejšie ako to navonok vyzerá. Keď vám niekto povie: "Predstavte si jazierko a na ňom peknú loďku, mnohí z nás si predstavia niečo, čo už niekedy videli." Aj pri reinkarnačnej hypnóze sa používajú fantazijné techniky. Napríklad uvidíš východ alebo západ slnka, budeš na trhu, uvidíš katedrálu, plachetnicu, alebo budeš na starodávnej hostine. Tí pozornejší si určite uvedomili, že to sú záležitosti, ktoré takmer každý z nás v minulých životoch určite zažil a videl. Je bežné, že keď sa hypnotizovaný na hypnotizéra telepaticky naladí, oznámi, že dopredu vedel, čo mu bude hypnotizér sugerovať.

Love & Peace
Daniel Gershom