Pozitívna a negatívna halucinácia


Téma o povahe reality


Čo rozumiete pod pozitívnou a negatívnou halucináciou? Uvediem jednoduchý príklad. Pred hypnotizovaným subjektom, ktorý je v hlbokej hypnóze so zavretými očami je prázdny stôl. Hypnotizér sugeruje, že keď otvorí oči uvidí na stole napríklad jablko. Keď sa pozitívna halucinácia realizuje, hypnotizovaný skutočne vidí na stole jablko. Môže si z neho odhryznúť, cíti jeho chuť, vôňu. Pri negatívnej halucinácii je opačná situácia. Hypnotizovaný v hlbokej hypnóze nevidí skutočný predmet - napríklad opäť jablko na stole, ktoré tam reálne je. Realizovaná pozitívna a negatívna halucinácia sú dôkazom (kritérium), že hypnotizovaný je v pokročilej hlbokej hypnóze. Osobne som hlboko presvedčený o tom, že realita je veľmi subjektívna záležitosť. Alebo inak. Každý máme svoju vlastnú realitu, ktorá je za štandartných okolností podobná. Predstavte si, že ako by vyzerala vaša realita, keby ste nemali dominantný zmysel zrak, alebo sluch. Vaša realita by sa výrazne zmenila, ale stále by to bola tá istá realita.

Oveľa zaujímavejšia situácia by nastala, keby nám nejaký zmysel, alebo zmysli pribudli. Také zmysli poznáme: telepatia a telegnózia a možno aj nejaké ďalšie ťažko definovateľné. Tieto zmysly sa prejavujú v stavoch zmeneného vedomia. Ja verím tomu, že aj štandartnú realitu prežívajú ľudia rozdielne, ale za celý život si to neuvedomia. Uvediem jednoduchý príklad. Dvaja priatelia sa prechádzajú v lese a jeden z nich uvidí v lese o štyri stromy viac. Samozrejme si to vôbec neuvedomia, pretože o tom nevedia - nemajú na to zameranú pozornosť. To platí aj v prípade toho druhého, ktorý nevidí stromy, ktoré tam subjektívne "reálne" sú.

Z experimentálnej hypnózy poznáme fenomén negatívnej halucinácie. Hypnotizovaný nevidí subjektívne reálne existujúci predmet. Neviem??? Je možné, že od skutočnej negatívnej halucinácie je k dematerializácii iba krok, samozrejme musí ísť o kolektívny jav. Osobne som bol svedkom dematerializácie oceľovej čepele nožíka. Pamätám si pritom bol veľmi zvláštny sikavý zvuk (kúsok čepele tam zostal). Zhodou okolností mi až po rokoch podal kamarát fyzik informáciu, že železo je elektromagneticky (asi?) najstabilnejší prvok vo vesmíre aj napriek tomu k dematerializácii došlo. Opakujem... Ako to celé funguje to skutočne neviem. Lenže javy, s ktorými sa stretávame v experimentálnej hypnóze, alebo psychotronike sa spontánne prejavujú každodennej bežnej realite. Stalo sa x-krát, keď vodič auta niečo, alebo niekoho doslovne nevidel (negatívna halucinácia) a príčinu dopravnej nehody si vyšetrovatelia a aj vodič nejako racionalizovali. Skúsim extrémnejší príklad o subjektivite reality. Malé dieťa silne farboslepé sa učí farby. Od narodenia vidí trávu a jarné listy na stromoch povedzme fialovo. Rodičia mu povedia, že tráva a jarné listy na stromoch sú zelené - dieťa ich vidí fialovou, ale farbu nazýva zelenou (farba závisí určite od spektra svetla). To znamená, že keď sa v škole neskôr učia o dominantnej farbe prírody, nikto si neuvedomí, že dotyčné dieťa vidí vlastne fialovú farbu. To platí aj s ostatnými farbami a ľuďmi.

Teraz si položím otázku? Majú alebo nemajú sny niekedy s kvantového hľadiska hmotnú formu? Otázka je na mieste preto, lebo z psychotroniky poznáme jav, pri ktorom sa dajú za špecifických okolností sny (aj aura) fotiť. Ak sa dajú skutočne fotiť, mali by mať aj hmotnú formu. Mám s tým vlastnú skúsenosť. Mám sovietsky fotoaparát, ktorý ma manuálne nastaviteľné všetky parametre. Na fotenie sa používa obzvlášť citlivý klasický film. Hypnotizovaný je v hlbokej hypnóze a vidí nejaký konkrétny zážitok, najlepšie slnečný deň. V miestnosti, kde je "zdôrazňujem" dokonalá tma. Fotoaparát je v nehybnej statickej polohe nastavený cez miestnosť k hypnotizovanému subjektu. Na fotoaparáte zrušíme clonu a doba expozície nie je zlomok sekundy, ale povedzme 12 sekúnd prípadne dlhšie. A to čo sa odfotí býva veľmi, veľmi zaujímavé. Údajne sa dajú na magnetofónovú pásku nahrať záznamy s podobnými obsahom, no ja som sa tomu nevenoval. A pokiaľ sa dajú sny skutočne fotiť a nahrať, tak musia mať z kvantového hľadiska hmotnú formu.

Poznáme aj opačný jav, keď na fotke nie je niečo, čo tam pri fotení určite bolo. V oboch prípadoch to je aktuálne aj s digitálnym fotoaparátom, ale ja som zástancom tradičného postupu. A samotná materializácia a demateralizácia... Áno, tieto javy objektívne existujú, ale nevieme ich vysvetliť. Možno v budúcnosti, keď tieto javy fyzikálne pochopíme, tak bude možné povedzme vyrobiť sochistikované prístroje, napríklad na odhmotňovanie onkologických ochorení. Existuje niekoľko dobre dokumentovaných prípadov spontánnych vyliečení tohto druhu (dematerializácia nádoru). Z tohto pohľadu do týchto prípadov zasiahli vyššie sily, so zjavným pozitívnym zámerom.

Na pozitívnu halucináciu sa môžeme pozrieť aj z iného pohľadu. Pri pravej pozitívnej halucinácii halucinovaný predmet vo vedomí hypnotizovaného subjektu reálne existuje. To znamená, že má vo svojej realite predmet, ktorý nevznikol manuálnou cestou. Keby som to trochu posunul do extrému, môžu existovať predmety, alebo celé stavby, ktoré vznikli takouto parafyzikálnou cestou.

Veľmi zvláštny pocit som mal z návštevy pyramíd v Egypte, kde som bol pred pol rokom. Myslel som si, že keď pyramídy zažijem a uvidím, tak sa mi v mojej mysli možno vyjasní ich vznik, význam a účel. No nevyjasnilo sa mi vôbec nič. Keď som bol vnútri vo veľkej pyramíde, uvedomil som si tie mnohé ezoterické verzie ich vzniku. V prvom rade som úplne stratil ilúziu o tom, že pyramídy sú hrobky. Neverím tomu, pretože v pyramídach nie sú nijaké nástenné maľby len chodby - holé steny. Nič také, čo by som očakával v hrobke faraóna. A hrobky... tie sú v podzemí Údolí kráľov v Luxore. Krásne pomaľované steny - príbehmi zo staroegyptskej mytológie. A konvenčnú verziu o vzniku pyramíd, tak tú považujem za úplne poslednú možnú. Dokonca mám pochybnosti, že či by ich boli schopní egypťania postaviť v dnešnej modernej dobe. Takže moja verzia je, že pyramídy vznikli nejakým parafyzikálnym spôsobom. Je dosť možné, že niektoré v našej realite známe predmety nevznikli manuálnou cestou výroby, ale proste materializovali z paralelnej dimenzie. To si myslím aj o temnej krištáľovej lebke.

Love & Peace
Daniel Gershom