Technologické novinky z budúcnosti


Venované pamiatke Julesa Verna.

Počas mojej praxe v hypnoterapii som prešiel takmer všetkým podstatným čo v hypnóze existuje. V tomto článku sa chcem zamerať na málo známu oblasť súvisiacu s progresnou hypnózou, ktorú by som nazval technologické novinky z budúcnosti. (V tomto prípade sú to dojmi z budúcnosti moje a mojich klientov). Ide o rôzne, niekedy aj veľmi rafinované, technológie- technologické riešenia, ktoré sú v budúcnosti bežné. Je to aj otázka dobrého postrehu hypnoterapeuta a jeho klienta, ktorý má záujem o progresnú hypnózu, takže progresná hypnóza sa dá takýmto spôsobom elegantne využiť. Pri dobrej hypnabilite klienta aj s konkrétnym zámerom. Skúsim pár príkladov, s tým, že sa k tejto téme ešte niekedy vrátim.

Dámske topánky


Ako prvé by som uviedol hi-tech dámske topánky. Sú to veľmi sexi topánky na vysokom opätku z hi-tech materiálu, ktorý neviem bližšie špecifikovať. Topánkam sa dá jednoduchým mechanickým spôsobom sklopiť opätok, smerom do topánky s tým, že sú to vlastne zároveň luxusné a funkčné tenisky. Dáma si môže v teniskách zabehať, pričom ich nemusí šetriť a keď je to treba jednoducho prešteluje- vytiahne mechanickou cestou opätok a zafixuje (tiež mechanicky) prednú časť topánky a hneď je z nej sexi dáma. Takže sú to vlastne luxusné tenisky a topánky s vysokým opätkom zároveň.

Pomoc pre imobilných invalidov


Sú to technologické riešenia pre istú časť imobilných invalidov, ktorí majú nefunkčnú dolnú končatinu, alebo nefunkčné obe dolné končatiny (podmienkou je stabilizovaná chrbtica). Je to v podstate odolná kovová konštrukcia na imobilnej končatine zafixovaná v páse, ktorá sa robí na mieru, s tým, že kovová konštrukcia má veľmi vysokú nosnosť- aj odolnosť a nahrádza celú mechanickú prácu imobilnej končatiny (je funkčná) na dvoch stranách a samozrejme zariadenie riadi aj funkciu chodidla. Kovová konštrukcia má vlastné kĺby s elektromotormi. Celé zariadenie je napojené na výkonný notebook, ktorý celé zariadenie riadi (sofistikovaný software) a ktorý sa nosí v batohu na chrbte, počítač má viac funkcii, jednou z nich je vypočítavať rovnováhu a stabilitu subjektu. Vyzeralo to tak, že zariadenie sa aktivizovalo nahnutím sa subjektu dopredu. Ja sám som videl v budúcnosti takto vyriešený motorický problém, ktorý sa týkal oboch dolných končatín a vyzeralo to tak, že subjekt riadil celý mechanizmus svojou mysľou. Na celý tento mechanizmus je možné umiestniť voľnejšie oblečenie, aby sa dotyčný nemusel cítiť byť handicapovaný a nezasvätený si mechanizmus ani nemusí všimnúť.

Hi-tech stomatológia pre starších ľudí


Stomatológiu považujem za vyspelú oblasť medicíny, samozrejme, keď sa na tom nešetrí, používajú sa najlepšie technológie a keď sa klientovi venuje skúsený odborník. To, že to stále bolí je detail a je takmer isté, že aj v anestézii nastane v budúcnosti veľký posun. No môj názor je, že v stomatológii sa v budúcnosti ešte poriadne zvýši level. Úžasné stomatologické riešenie pre staršieho pána, ktoré som videl v budúcnosti ma skutočne prekvapilo. Subjektovi-(diagnóza) chýbalo veľa zubov, ďasná mal staré a veľmi opotrebované. Podrobili ho obsiahlej vyše 2- hodinovej operácii, s tým, že mu prakticky vytvorili veľmi kvalitné a odolné celé nové ďasno (materiál hybrid medzi kovom a plastom vyzerajúci ako ďasno), ktoré mechanicky masívne spojili a viacnásobne zašraubovali s celou dolnou sánkou. Zuby k ďasnu (aj celý implantát) boli spravené už pred operáciou a zuby boli pravdepodobne s hi-tech porcelánu a keď to bolo treba, zuby boli odšróbovateľné a našrobovateľné späť, samozrejme aj vymeniteľné. Takéto zuby sú oveľa odolnejšie ako prírodné (to je moja kritika evolúcie zubov, ktoré sa stále kazia). O výhodách takéhoto trvalého riešenia chrupu v porovnaní s tradičnými, každý deň vyberateľnými protézami asi nemusím písať.

Elektromobil budúcnosti


Tento elektromobil používa ako palivo elektromagnetický smog, ktorého bude v budúcnosti oveľa viac, čo je veľmi ekologické a pre užívateľa lacné. Trochu to pripomína experimentálny automobil Nikolu Teslu. Samozrejmosťou je autopilot, ktorému zadáte iba cieľ cesty (niečo ako GPS, ale oni tomu hovoria inak) a spoľahlivo vás odvezie do cieľa cesty. Samozrejme počítač dokáže čítať dopravné značky. Ďalšou samozrejmosťou sú aj iné najrôznejšie kybernetické vymoženosti. Pre zábavu šoférovať určite môžete.

Okuliare PC-monitor


Ide o počítačový monitor zabudovaný v okuliaroch. Samotný monitor je priesvitný, to znamená, že subjekt vidí realitu okolo seba a zároveň text, alebo obrázky z monitora, s tým, že informácie z monitora sú farebne odlíšené od reality, sú napríklad žlté (je to predvoliteľné). Samotný proces komunikácie s počítačom na monitore sa robí (prvá možnosť) očami. Je viac možností ako postupovať. Subjekt, chce na niečo (na monitore) kliknúť, tak sa na to pozrie a žmurkne, alebo niečo chce dať preč, tak sa na to pozrie a pozrie doľava, niečo pridať pozrie doprava. Ďalšou možnosťou komunikácie s počítačom a monitorom je komunikácia rukami (špeciálne rukavice vyspelejšie aj bez nich), alebo hlasom. Určite bude možné v budúcnosti komunikovať s počítačom aj mysľou, ale táto záležitosť mi pripadá s psychologického hľadiska riziková. Je možná aj kombinácia týchto možností. Subjekt má pri sebe notebook a samozrejmosťou je napojenie na internet. Počítač rozumie ľudskej reči (do uší sluchátka), teda možnosti sú skutočne úžasné.

Prístroj na nahrávanie myšlienok


O tomto prístroji mi rozprával klient po progresnej hypnóze. Jeho cieľom, je nahrávanie zálohovanie a prehrávanie myšlienok, ale jeho hlavný význam je v tom, že touto cestou sa človek môže veľmi rýchlo učiť aj veľmi zložité dovednosti. Matematiku, jazyky a iné.

Loď z budúcnosti


Výkonným počítačom riadená plachetnica a motor, ktorý používa ako palivo vodík. Tento si loď vyrába s oceánskej vody pomocou jednoduchej elektro-chemickej reakcie.

Robotické banské mechanizmy


Ide o plne automatické banské mechanizmy.

Love & Peace
Daniel Gershom