Čo je brethariánstvo?


Kedysi dávno som bol voči breathariánstvu skeptik, ale život a hlavne výskum psychotroniky mi priniesol veľa zážitkov a skúseností, ktoré sú skutočne málo uveriteľné. A breathariánstvo v tomto kontexte zďaleka nepatrí medzi tie najmenej uveriteľné. Ešte napíšem, že čo si vlastne pod breathariánstvom predstavujeme. V prevažnej väčšine ide o ľudí s úplne minimálnym, alebo takmer žiadnym príjmom potravy. Ako? je to možné? Určite to chce výnimočne nastavený organizmus.

Tak v prvom rade musím napísať môj názor na to, že ľudia hlavne v západnom svete doslova plytvajú potravinami, čo je obyčajné drancovanie prírody. Ja nemám na mysli len tisíce ton potravín, ktoré sa z najrôznejších dôvodov znehodnotia a vyhodia. Ďalej sú to potraviny, tiež relatívne nezávadne po stanovenej dobe spotreby. Dobrou cestou, ako túto situáciu výrazne posunúť k lepšiemu je pre mňa vegetariánstvo. Vegetariánska strava je podla mňa oveľa prirodzenejšia a harmonickejšia, ako mäso, na ktorého „produkciu“ treba tak či tak prevažne vegetariánsku stravu, ktorá sa takouto cestou znehodnocuje. Samozrejme aj s vegetariánskou stravou je to relatívne. Samozrejme v prírode je konzumácia mäsa úplne normálna -prirodzená záležitosť, ale človek má možnosť voľby.

Pre mňa je prejavom nehorázneho plytvania aj keď niekto využíva pšenicu, ako palivo, alebo rastlinný olej ako palivo do auta. Opakujem, to je nehorázne plytvanie a drancovanie prírody.

Ale aby som sa vrátil k ľuďom. Pred pár dňami som videl v supermarkete pani pomenšej postavy, trošku zaguľatenú a nakupovala. Vozík mala úplne vrchovate plný vysokokalorickými potravinami. Čo s toľkým jedlom? Mala k tomu aj zo 12 wc papierov- to sa jej za takýchto okolností určite zíde. Poviete si, snáď to kupovala pre viacej ľudí, ale keď sa lepšie pozriete nadmerných nákupov je skutočne hodne. Naskytuje sa tu otázka, je možný aj opačný extrém? Minimálny, veľmi racionálny príjem potravy? Odpoveď je prekvapivá, áno je to možné, ja sám som to vyskúšal. Môj pokus vôbec nepatrí medzi tie trvale úspešné, ale aj tak sa rád s vami podelím o moju skúsenosť. Napíšem vám teraz o mojej skúsenosti s minimálnym príjmom potravy.

Proste som jedného dňa prestal jesť (niečo ako pôst). Vydržal som to asi dva týždne (čo je málo), ale musím po pravde napísať, že vody som pil skutočne hodne (to je také moje špecifikum, ja bez vody byť nedokážem) a mierne som chudol. Asi po týždni som nemal chuť na nijaké jedlo, po dvoch vôbec. Teda teraz viem veľmi dobre pochopiť breathariánov, ktorí tvrdia, že ani vôbec nemajú chuť na akékoľvek jedlo a u nich už nedochádza k úbytku váhy. Ja som potom jesť znovu začal, ale o breathariánstve mi to povedalo skutočne veľa.

Ešte raz, je to možné? Koľko je energie napríklad v jednom pohári vody? Je to aj otázka prístupu, pretože, keď si zoberme si na pomoc fyziku E=m.c2, v jednom pohári vody je toľko energie, že by vám stačila na pol života, keby ste ju vedeli skutočne efektívne využiť.

Všetci úspešní breathariáni tvrdia, že sa živia pránou- psychickou energiou- to je pre mňa najsilnejší argument. V Číne sa používa termín cchi- energia, ale ide stále o tú istú energiu v rôznych formách. Pritom určite nejde len o nejakú nefyzikálnu psi- energiu. Z prostredia prijímame rôzne druhy energie, ktoré sa automaticky menia na bio- energiu. Najčistejšia a najkrajšia je asi slnečná energia, ale druhov prány je určite viac. Veľmi dobrú energiu majú staré zdravé stromy. Stačí meditačne zavrieť oči, chytiť sa rukami stromu a načerpať si kvalitnú pránu, kvôli zemneniu je dobré byť bosí, alebo sa prebehnúť v jemnom daždi po lese. Ďalšími formami prány sú napríklad vietor, studená voda a veľmi tradičná forma evokujúca pránu, je určite mantra. Všetci totiž prijímame energiu z prostredia a energie sa ďalej miešajú, len si to neuvedomujeme. V našom organizme sa vyskytuje aj klasická elektrina v hladine mikro a nano voltov a to nie len v CNS, ale aj v celom organizme (energetické akupunktúrne dráhy).

V hypnóze poznáme techniky, pri ktorých klientom sugerujeme, že im do tela vchádza pozitívna energia a ďalej sa rozlieva po energetických (akupunktúrnych) dráhach. Vieru na akupunktúrne energetické dráhy už prijímajú aj mnohí lekári klasickej medicíny. Pri dobrej hypnabilite (viac ako polovica populácie) majú klienti doslova návaly skutočnej energie a vyzerá to tak, že ide o fyzikálnu energiu čerpanú z prostredia, alebo z psychickej dimenzie (možno? znovu informačné pole). Teda otázka nieje položená tak, že či je možný život bez konvenčnej stravy, ale prečo to tak je. Samozrejme nie každý človek to dokáže, ale každý človek by mal dokázať veľmi zredukovať svoju stravu (aj pre lepšiu budúcnosť našej krásnej planéty) a práve klasická medicína nám hovorí, že najlepšia je striedma strava a metabolizmus nastavený na striedmu stravu. Je to aj o metabolizme. Metabolizmus stále považujeme za individuálne nastaviteľný faktor. Aj o tom je tento článok. Sú ľudia, ktorí veľa jedia a nepriberajú. Sú ľudia ktorí málo jedia a priberajú. Takýchto možností a kombinácii je viac.

Lenže vyzerá to tak, že pránickú energiu využívajú nevedome aj všetci konvenčne sa stravujúci ľudia, dokonca všetky bytosti. Prána sa kombinuje s energiou z potravy, aj sa znehodnocuje. Dokonca je možné, že sa energia z potravy na pránu čiastočne premieňa! Keby platilo pravidlo, že kto sa najviac naje a kto má najviac tukových zásob, tak ten najďalej zájde, alebo podá najlepší športový výkon, z praxe vieme, že to tak jednoznačne vôbec nie je. Najlepší maratónci sú štíhli, ľahkí a myslím si, že by sa mal robiť konštruktívny prána výskum aj v tejto oblasti. Vysvetlím. Vždy pred behom a po behu (maratóne) treba s veľkou presnosťou zmerať váhu maratónca, pretože je známe, že u tých najlepších dochádza iba k minimálnemu úbytku váhy. Tí najlepší pred behom nejedia.

Ďalej chcem spomenúť dôležitú vec. Už boli testovaní breathariáni na klinikách (klasickej medicíny) a záver bol šokujúci. Vôbec nešlo o podvodníkov. Samozrejme, nie všetci sú seriózni. Seriózne testovali v Indii jogína na modernej klinike v New Delhi, čo neje vyše 30 rokov. A záver bol úžasný, išlo o serióznu záležitosť a jeho zdravotné parametre boli (a sú) dobré. Pre klasických lekárov to bolo skutočne šokujúce, ale priali to.

Inak v dávnej Indii sa na paranormálne (psychotronické) schopnosti používal termín siddhy a breathariánstvo sa v tomto kontexte nepovažovalo za nič extrémne. Človek s rozvinutými siddhy je veľmi odolný vyrovnaný a oni sami to berú skôr tak, že ich ochraňujú vyššie sily, pričom títo jedinci majú žiť harmonicky a tolerantne. Testy s breathariánmi robili aj niektoré kliniky v Európe a USA. Napríklad aj v Prahe v motolskej nemocnici. Žiaľ v Motole im nešlo o seriózny výskum, ale o to, aby dotyčného usvedčili z podvodu (samotný subjekt vôbec nemal dobré podmienky na úspešní experiment) a môj názor je, že to bol seriózny breathárian, teda výskum bol neseriózny so strany motolskej nemocnice. Samozrejme tak ako nie každý môže vyjsť na mt. Everest, nie každý sa môže stať breathariánom. Radšej to neskúšajte (už vôbec nie ľudia vo vývoji!!!) a ja určite nehovorím o anorexii!

Ďalší argument; je známe, že laboratórne zvieratká (chúďatká, veľmi, veľmi ich ľutujem), ktoré mali ich individuálny metabolizmus nastavený na nízky príjem potravy, žili oveľa dlhšie a dokonca aj zdravšie (laboratórne výsledky mali oveľa lepšie- krvný obraz, moč, celkový zdravotný stav). Teraz sa pozrime na svet s pohľadu breathariána. Tak určite je to svet nepredstaviteľnej slobody a možno aj radosti z bytia. Už nieste otrokom svojho jedla (závislosti na jedle) a práce, ktorou si na jedlo musíte zarobiť. Nieste otrokom luxusu, ktorý vôbec nepotrebujete, ste dokonale vyrovnaný so svetom (asi nie každý). Vašim najväčším luxusom a potešením je slniečko na oblohe. Potrebujete sa vyspať, na čo vám stačí slušné lôžko, určite nepotrebujete mať nad ním baldachýn. Nejaké to slušné oblečenie... Takmer všetci breathariáni sa zhodujú v tom, že veľmi dôležitou súčasťou takéhoto spôsobu života je meditácia. Načerpáte si veľa energie zo slniečka (a inak), na jar to robí v podstate celá príroda, ale vy to robíte sofistikovane a efektívne.

Love & Peace
Daniel Gershom