Hypnóza, hypnoterapia a ľudské podvedomie očami profesionála. Všetko, čo ste chceli vediet.

Aké bolo stretnutie s Brian Weiss-om
Martin Kominek a Brian Weiss

Už to sú štyri roky, čo som strávil v USA týždeň na veľkom workshope s Brian Weiss-om. Brian Weiss je pravdepodobne najznámejší psychiater z Floridy a zároveň autor viacerých kníh o zážitkoch jeho pacientov z minulých životov. Jeho knihy vyšli v desiatkach jazykov. Pravdepodobne najznámejšia kniha, z ktorej sa predalo viac ako milión kusov sa volá – Mnoho životů, mnoho Mistrů. Brian v nej približuje príbeh jeho pacientky Catherine, ktorá trpela množstvom úzkostí.

Brian pracoval pomocou regresnej hypnózy a vracal pacientov do počiatku, do zrodu ich problémov, aby ich následne nechal prejsť potlačenými emóciami, katarziou. Zvyčajne sa pacienti vrátili do traumatickej udalosti z dospelosti, ale oveľa častejšie do detstva.

U Catherine nastala prevratná zmena, Catherine zrazu sa v rámci hypnózy vrátila do doby, ked žila v inej krajine. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby sa nevrátila o stovky rokov v čase dozadu.

Tu niekde sa začína nová éra autorov knih o reinkarnácii a minulých životoch. Brian Weiss ako uznávaný psychiater a primár psychiatrickej kliniky Mount Sinai v Miami vydal knihu, kde s absolútnym rizikom diskreditácie jeho vzdelania, statusu a kariéry, ktorá popisovala jednotlivé zážitky Catherine z minulých životov. Odvtedy napísal viacero kníh a stal sa absolútnou autoritou na regresie do minulých životov.

Mal som to šťastie s ním stráviť týždeň na workshope, kde okrem mňa bolo ďalších 150 ľudí, prevažne z oblasti medicíny, fyzioterapie a až alternatívnych terapií. Brian je šarmatný dôchodca, ktorý len 3 krát do roka a len na jednom mieste v USA vedie workshop zameraný na regresie do minulých životov.

Brian je brutálne milý človek, veľmi žoviálny a nechýba mu zmysel pre humor. Okrem iného spomenul jednu zábavnú story. Počas prestávky na jeho dennej prednáške o minulých životov, kde bolo približne 1500 ľudí za ním prišiel jeden pán. „Brian, musím Ti povedať, že celý čas ako som Ťa počúval, som Ti to skrátka musel povedať. Ja som veľmi stará duša,“ oznámil veľmi hrdo, vraj aj povýšenecky. Brian sa naňho usmial a odtušil mu: „Vieš, možno si len lenivý babrák.“ Totiž to, že niekto zažil množstvo minulých životov vôbec neznamená, že musí byť na „vyššej úrovni“ ako mladá duša. Možno len tie životy preflákal a mladá duša môže mať za sebou omnoho viac skúseností.

A čo je to vlastne tá regresia do minulého života? Je to unikátny zážitok a tiež terapia, počas ktorej sa vrátite do vášho možného minulého života. Zrazu budete vidieť očami toho, kým ste boli stovky alebo tisícky rokov predtým. Budete cítiť jeho rukami, prežívať jeho dobré alebo zlé chvíle až po smrť a dokonca zažijete aj to, čo sa deje po tom ako telo zomrie. Zažijete to na vlastnej koži, bez toho, aby vám niekto druhý rozprával kým ste boli a čo ste zažili. Okrem zážitku je to aj terapia, pretože vačšinou zažijete aj niečo, čo na vás vplývalo aj v tomto živote a správne vedenou hypnózou sa viete s danou udalosťou vysporiadať.

Z tohto workshopu som si odniesol okrem hrubého manuálu 🙂 aj veľa zážitkov, nových priateľstiev, ktoré sa nedajú vysvetliť. 150 ľudí sa úplne samovoľne rozdelilo na malé skupinky, ktoré sa spolu začali pravidelne stretávať na raňajkách, obedoch a večeriach, trávili spolu voľný čas a ešte po rokoch sme stále v kontakte. Jeden z členov našej skupinky, Frank z Austrálie, veľmi so mnou chcel zažiť život medzi životmi, ďalší veľmi zaujímavý zážitok v hypnóze. Jeden večer som súhlasil a pred očami ostatných som ho v hypnóze zaviedol do života medzi životmi, do času medzi tým, keď duša odíde z tela až po to, keď sa opäť narodí. Tento zážitok mi rovnako ostane v pamäti, pretože v tú noc zomrel významný terapeut a autor práve metódy života medzi životmi, Michael Newton. Ale o terapii života medzi životmi až niekedy nabudúce.

Ak Vás zaujíma regresná hypnóza a minulé životy, prečítajte si o nich viac tu: www.regresnahypnoza.sk

HME, s.r.o. Všetky práva vyhradené.